Cestovní pojištění na hory

6.12. 2010 20:00

Před cestou na lyžování do Alp bychom neměli zapomenout na možnost úrazu a sjednat si cestovní pojištění. Lyžování je sport, při kterém je riziko úrazu poměrně vysoké. Stačí chvilka nepozornosti a úraz je na světě. I v případě menšího zranění vyžadujícího ošetření se však částka na léčebné výlohy může při lyžování v Rakousku, Francii nebo Itálii vyšplhat nebeských výšin. V případě nutnosti transportu vrtulníkem obvykle i cena zlomeniny dosahuje částky statisíců korun. To je, v případě nutnosti úhrady z vlastní kapsy, nepříjemná částka pro každého.

Proto bychom si měli vždy sjednat cestovní pojištění v případě, že jedeme do Alp sami nebo s lyžařským zájezdem. To často nebývá zahrnuto v ceně zájezdu. Naštěstí je už dnes sjednání pojištění velmi jednoduchá záležitost a snadno ho stihneme uzavřít den před odjezdem z pohodlí domova během několika málo minut. Ceny pojištění na hory se pohybují od několika desítek korun za den. Nejlevnější pojištění začíná už na částkách 10 Kč za den. Z celkových nákladů na lyžování v Alpách je to tedy zlomek a cestovní pojištění nebude tím pravým místem, kde ušetřit.

Na co si dát pozor

Při uzavírání cestovního pojištění na hory si zkontrolujte zda pojištění zahrnuje i aktivní sporty. V základním balíčku obvykle lyžování nebývá zahrnuto a je potřeba si připlatit. Další kategorií jsou extrémní sporty, kam se řadí třeba skialpinismus, kde riziko úrazu je ještě větší a tudíž cena pojištění je vyšší. Základem je pojištění léčebných výloh. Za úrazové pojištění si musíme opět připlatit a získáme tím např. plnění za trvalé následky úrazu, případně dobu léčení úrazu.

Jak a kde uzavřít pojištění do Alp

Evropa bez Velké Británie a Severního Irska, 7 dní, 1 cestující
ČSOB 105 Kč
Adria Way 126 Kč
Uniqa 139 Kč

Díky srovnávačům cestovního pojištění na internetu můžeme během pár minut snadno porovnat nabídky několika pojišťoven a vybrat si tak tu, která nejlépe splňuje naše požadavky. Příkladem takového srovnávače může být např. Honzova pojistka. Nejprve vyplníme základní údaje o pojištění, jako délka pobytu a v případě lyžování nezapomeneme zvolit skupinu aktivních sportů. Případně zvolíme nadstandardní balíčky, které chceme zahrnout. Během minuty pak můžeme porovnávat několik nabídek různých pojišťoven. V dalším kroku jen vyplníme naše údaje, zaplatíme kartou, vytiskneme pojistnou smlouvu a potřebné kartičky s informacemi o asistenční službě a je hotovo. To vše během pár minut. Těchto pár minut a několik desetikorun nám může následně ušetřit statisíce.

A teď už hurá do Alp, kde i přes to, že máte sjednáno cestovní pojištění, jezděte opatrně.

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše