Kam jet do Alp na snowboard?

7.10. 2010 15:00

Obliba snowboardingu stále roste a také v České republice vyráží každoročně na prkno stále více lidí. Některým jsou však podmínky, které skýtá naše česká kotlina již příliš těsné, a proto se poohlížejí za dobrodružstvím vysokohorštějšího rázu. Většina z nich poté zamíří do Alp, kde na ně čekají nesčetné možnosti, nekonečné sjezdovky, prudké svahy a vůbec cokoli, co si může zapálený snowboardista přát.

Nemusíte však být zrovna milovník extrémního sportování a nebezpečí, abyste mohli vyrazit na dovolenou do největšího pohoří Evropy. Příležitostí je zde dost pro každého. Alpy se, jak známo, rozkládají na území Rakouska, Švýcarska, Itálie, Německa, Slovinska, Lichtenštejnska a Francie. Každá z těchto zemí nabízí poněkud odlišný zážitek a je třeba si vybírat podle svých preferencí.

Pokud vyrážíte sami nebo s podobně naladěnou skupinou a jde vám především o sportovní zážitek, budete se nejlépe cítit pravděpodobně ve Švýcarských nebo Francouzských Alpách. Francouzské areály patří k největším vůbec a ocení je nároční snowboardisti, kteří si libují v rozličných terénech a rozmanitosti. Právě zde můžete zažít ty nejsilnější adrenalinové zážitky. Švýcarsko spojuje neuvěřitelnou krásu přírody s precizností tohoto národa, která se odráží na sjezdovkách a ve střediscích. Všude se setkáte s dokonalou kvalitou a organizací. Tyto areály, jež jsou spolu s francouzskými nejvýše položeny, šlapou jako švýcarské hodinky. Rakouské Alpy nabízejí poněkud odlišný zážitek a pyšní se nejlépe vybavenými středisky. Jsou ideálním místem, pokud vám nejde jenom o snowboarding nebo lyžování, starosvětské vesničky a velká možnost vyžití i mimo sjezdovky dělají z těchto středisek ideální destinace pro rodiny s dětmi. Nicméně o perfektní jízdu ochuzeni v žádném případě nebudete. A na závěr Itálie, také sem by bylo škoda jet a zatvrzele se věnovat pouze vašemu snowboardu. Využijte toho, co nabízejí místní areály a jistě budete maximálně spokojeni. Italské areály jsou geniálním místem pro úplnou a pohodovou dovolenou.

A ve kterých střediscích můžete nalézt nejlepší podmínky právě pro snowboard? Prim drží pravděpodobně švýcarský areál Davos, který patří k absolutní světové špičce v tomhle ohledu. Je zde na sto sjezdovek, některé s převýšením až 2 kilometry. Nachází se zde také několik snowboardingových škol. Ve Francii se budou snowboardisti cítit nejlépe nejspíše v Le Deux Alpes, kde je mimo jiné nová freestyle zóna pro snowboard, nebo v L’Alpe D’Huez. Rakousko je ke snowboardistům velmi přívětivé a prakticky v každém areálu naleznete velmi dobře vybavený park. Za zmínku stojí střediska jako Nassfel Hermagor (patří k nejmodernějším) nebo velmi vyhledávané, Montafone. V Itálii snowboardisty nejlépe přivítá Cervinia nebo Livigno.

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše