Lyžování v Leogang-Hinterglemm

3.3. 2011 10:23

Lyžařské středisko Leogang-Hinterglemm je nádherné lyžařské středisko, které poskytuje snad vše, co si můžeme na lyžích přát. Jedná se o spojení středisek Leogang, Saalbach a Hinterglemm, mezi kterými můžete volně přejíždět na lyžích, skipas Vám samozřejmě platí na všechna střediska (více informaci na skicirkus.at). Středisko se rozléhá přes dvě údolí. Jsou tu severní, jižní, západní i východní svahy. Jistě najdete svah, na kterém bude jinak zlé počasí přívětivější.

Na perfektně upravených sjezdovkách je samozřejmě mnoho horských chalup, kde se můžete občerstvit nebo si zpestřit lyžování při stále populárnějším Apres-Ski. Já mohu doporučit chalupy Die Alte Schmiede, Turneralm nebo Breitfußalm. Odtud nebudete odcházet zklamáni.

Penzionů, hotelů a různých ubytování v soukromí je v celém údolí neuvěřitelné množství. Není šance, že byste zde nenašli dobré ubytování i pokud přijedete bez předchozí rezervace i v té největší sezóně. Pokud máte rádi něco luxusnějšího, zkuste Sporthotel Alpenland. Bazén a sauna je po lyžování super.

To nejlepší na konec: Leogang se nachází 300 km od Českých Budějovic. Za čtyři hodiny už můžete jet lanovkou za úžasným lyžováním.

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše