Lyžování Alpe d'Huez

Alpe d'Huez ve zkratce

Nadmořská výška1860 - 3330 m
Celkem sjezdovek240 km
Nejdelší sjezdovka16 km
Počet snowparků:2
Sezóna:21.12.2013 - 21.04.2014
Napojení na:Les Grandes Rousses
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):47.00 EUR

Hledáte ubytování v Alpe d'Huez?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Alpe d'Huez. Přečtěte si náš tip na ubytování v Alpe d'Huez.

O středisku Alpe d'Huez

Další z velkých francouzských středisek v Alpách, přezdívaným 'ostrov na slunci', je Alpe d'Huez. Lyžování v Alpe d'Huez tedy můžete očekávat v parádním prostředí dlouhých zasluněných sjezdovek s kvalitní sněhovou pokrývkou. Alpe d'Huez je totiž jedním z nejjižněji položených středisek, které francouzské Alpy nabízejí. Navíc sjezdovky jsou směrem na jih. Zároveň díky obrovskému převýšení střediska a ledovci je zajištěn kvalitní sníh po dlouho zimní sezónu. Pokud by snad nastal nějaký problém se sněhem, rozjede se naplno na 800 sněhových děl.

Alpe d'Huez může poskytnout nadstandardní podmínky pro lyžování všem lyžařům. Hned na vesnicí jsou na obrovské ploše mírné svahy pro úplné začátečníky, které bychom mohli označit jako zelené. Ve vyšších polohách najdeme přibližně stejně kilometr§ modrých jako červených a na své si přijdou i lyžaři experti. Na ty čeká nejdelší černá sjezdovka na světě po boku mnoha dalších v celém Alpe d'Huez. Samotné středisko Alpe d'Huez udává dlouhých 240 km sjezdovek, ale je i součástí velké lyžařské oblasti Les Grandes Rousses, takže kilometrů na lyžování je ještě více. Kdo si potrpí na dlouhé sjezdovky, pak si v Alpe d'Huez užije při jízdě na 16 km dlouhé sjezdovce Sarenne.

Možností co dělat po lyžování je mnoho. Večerní zábavou se Alpe d'Huez řadí mezi živější alpská střediska a barů a restaurací najdete nespočetně mnoho. V nabídce je i mnoho dalších sporotvních vyžití jako squash, tenis, golf nebo bruslení. Ubytování v Alpe d'Huez je možné sehnat ve všech cenových kategoriích.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti45 km
Modrá55 km
Červená74 km
Černá66 km

Zatím žádné zkušenosti s Alpe d'Huez. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Alpe d'Huez:


Lyžování v okolí Alpe d'Huez:

Val Thorens
Meribel
Courchevel
La Plagne
Tignes

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše