Lyžování Chamonix

Chamonix ve zkratce

Nadmořská výška1035 - 3800 m
Celkem sjezdovek148 km
Nejdelší sjezdovka22 km
Počet snowparků:2
Sezóna:21.12.2013 - 11.04.2014
Napojení na:Chamonix Valley
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):56.50 EUR

Hledáte ubytování v Chamonix?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Chamonix. Přečtěte si náš tip na ubytování v Chamonix.

O středisku Chamonix

Lyžování v Chamonix si užijí zejména pokročilý lyžaři, neboť Chamonix je celosvětově známé lyžařské středisko, kde i ty nejstrmější svahy jsou přístupné hned z lanovky. Samozřejmě, že v Chamonix jsou i dobré podmínky pro ostatní lyžaře. Celková délka pro lyžování je okolo 150 kilometrů. Komu by to připadalo málo, může jet lyžovat i do okolních středisek na jeden skipas. Chamonix je totiž součástí velké lyžařské oblasti v okolí Mont Blanc.

Sjezdovky ve středisku Chamonix

Lyžovat můžete v nadmořské výšce 1000 až 3800 metrů. 90 procent sjezdovek leží výše jak 2000 metrů nad mořem. Součástí střediska Chamonix je i slavný 22 km dlouhý sjezd do údolí Blanche. V Chamonix byl také nainstalován jeden z prvních lyžařských vleků v alpách vůbec. Stejně jako v případě lyžování je Chamonix světovým centrem i pro profesionlní snowboardisty. Chamonix je kolébkou snowboardingu a nabízí vynikající podmínky na sjezdovkch i mimo ně. Samozřejmostí je také veliký snowpark s množstvím skoků.

Co dělat po lyžování

Největším městem v údolí je stejnojmenné Chamonix, nabízející večer množství mimolyžařskch aktivit. Ve městě najdete bary, restaurace, casina, kino nebo si můžete zahrt bowling.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá46 km
Červená70 km
Černá30 km

Zatím žádné zkušenosti s Chamonix. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Chamonix:


Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše