Lyžování Tignes

Tignes ve zkratce

Nadmořská výška1550 - 3450 m
Celkem sjezdovek300 km
Nejdelší sjezdovka10 km
Počet snowparků:2
Sezóna:21.12.2013 - 3.05.2014
Napojení na:Espace Killy
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):50.50 EUR

Hledáte ubytování v Tignes?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Tignes. Přečtěte si náš tip na ubytování v Tignes.

O středisku Tignes

Na lyžování do Tignes se každoročně vrací mnoho lyžařů, neboť Tignes nabízí vskutku excelentní podmínky pro lyžování pro lyžaře a snowboardisty všech výkoností. Součástí vysoko položeného Tignes je i ledovec Grand Motte a lyžařská sezóna je zajištěna téměř celoročně. Užívat si zimní dovolené v Tignes lze celých 10 měsíců v roce.

Středisko je součástí velké lyžařské oblasti Espace Killy společně se sousedním Val d'Isere. Lyžařům tak pro jejich zimní radovánky slouží na 300 km sjezdovek. Z nichž na rozdíl od jiných alpských středisek je velká část určena opravdovým lyžařským expertům. Ti se budou v Tignes cítit jako v ráji. Černé sjezdovky v Tignes se řadí mezi nejtěžší v Evropě. Stejně jako běžní lyžaři a zapomenuto není ani na začtečníci, kteří mají k dispozici několik vleků zdarma. Jakmile získají sebedůvěru při lyžování, mohou si koupit skipas a vydat se vyšších poloh střediska na prudší svahy. Převýšení 1900 m pro lyžaře znamenají několik velmi dlouhých sjezdů, z nichž nejdelší má 10 km. Nejsou to jen kvalitní sjezdovky, ale také nekončící možnosti pro lyžování v terénu. Celý tento lyžařský ráj je propojený moderními vleky s dostatečnou kapacitou, takže při lyžařské dovolené lyžujete a nestojíte frontu jako tomu bývá u nás.

Co se nočního života týče, patří Tignes ke klidnějším střediskům v porovnání s vyhlášený Chamonix nebo rakouským Kitzbuhelem. Klubů a restaurací zde však i tak najdete víc než dost.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti20 km
Modrá60 km
Červená100 km
Černá120 km

1. Jarda k Tignes

Můžu potvrdit, že Tignes nabízí skutečně exkluzivní lyžování, a proto tam letos jedeme zase. Doporučuji.

02.10.2010 03:31

Vaše zkušenosti s Tignes:


Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše