Lyžování Val Thorens

Val Thorens ve zkratce

Nadmořská výška1800 - 3230 m
Celkem sjezdovek140 km
Nejdelší sjezdovka12 km
Počet snowparků:2
Sezóna:21.12.2013 - 18.04.2014
Napojení na:Three Valleys
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):47.00 EUR

Hledáte ubytování v Val Thorens?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Val Thorens. Přečtěte si náš tip na ubytování v Val Thorens.

O středisku Val Thorens

Toto francouzské lyžařské středisko je jedno ze středisek komplexu Tři údolí, největší lyžařské oblasti na světě. Val Thorens nabízí vše, co by mohl každý lyžař požadovat. S nadmořskou výškou 2300 m je Val Thorens nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě. Nabízí výborné lyžařské podmínky, tzn. krásné slunečné počasí, nádhernou krajinu i perfektní kvalitu sněhu od konce listopadu do začátku května. Na své si zde přijde každý. Val Thorens je vhodné jak pro lyžaře, snowboardisty nebo skialpinisty. Je zde přes 140km upravovaných sjezdovek. Komu to nestačí, může zkusit jízdu v prašanu mimo upravené sjezdovky.

Sjezdovky ve středisku Val Thorens

Val Thorens je jedno z nejmodernějších lyžařských středisek na světě. Nacházejí se zde supermoderní kabinové lanovky, které poskytují vysoký kompfort díky své stabilitě a zároveň jsou schopné přepravit velké množství lyžařů. Na ty, kteří se chtějí v lyžování zdokonalit, zde čeká velké množství instruktorů. Je zde nabízeno velké množství kurzů, včetně výuky telemarku. V novém snowparku o ploše 70 000 m2 se nachází spousta skoků, ramp, které jsou rozděleny podle obtížnosti. Sem jezdí trénovat i ti nejlepší evropští "freestyleři".

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti20 km
Modrá54 km
Červená50 km
Černá15 km

Zatím žádné zkušenosti s Val Thorens. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Val Thorens:


Lyžování v okolí Val Thorens:

Alpe d'Huez
Meribel
Courchevel
La Plagne
Tignes

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše