Lyžování v Itálii

Lyžařská střediska v Itálii

Hledáte ubytování v Itálii?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Itálii. Přečtěte si náš tip na ubytování v Itálii.

Lyžování v Itálii nabízí parádní lyžařské podmínky.Itálie je ideální zemi pro dovolenou a to nejen díky jejím přímořským letoviskům, kam na zájezd každé léto míří desetitisíce Čechů. Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, potom vám Itálie nabízí srovnatelné možnosti se státy jako Francie nebo Rakousko. Italské Alpy vám splní veškeré sny o lyžování. Dolomity jsou jedním z nejkrásnějších míst v Alpách a přivítají vás překrásnou přírodou, rozmanitostí a bezpočtem možností pro lyžování, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Pokud plánujete zájezd za lyžováním, potom rozhodně zahrňte mezi možnosti některé ze středisek v Itálii. Užijete si spoustu slunce a Itálie vám poskytne až 3300km sjezdovek, většinou vydatně podpořených sněhovými děly, pokud příroda nenadělí dostatečnou sněhovou pokrývku. Pokud hodláte na zájezd vyrazit autem, dostanete se do Itálie za cca 7 – 9 hodin. Cesta Alpami probíhá po poněkud náročných horských serpentinách, což vám ovšem vynahradí výhled na neuvěřitelnou krásu alpské přírody. V Itálii vás čekají sjezdovky, které patří mezi nejudržovanější v Evropě, spousta slunce, vynikající lyžování a teploty, které se pohybují od nuly (na úpatí hor) až po mínus 20 na vyšších sjezdovkách.

Vybavení lyžařských areálů je po technické stránce obvykle o něco horší, než v zemích jako Francie nebo Rakousko, nicméně pokud dáváte přednost slunným sjezdovkám, příjemnému přímořskému klimatu, krásné přírodě, kterou Dolomity nabízí, potom neváhejte a už si plánujte zájezd do Itálie. Příjemně vás překvapí také poměrně nízké ceny, alespoň ve srovnání s jinými zeměmi, které sdílí s Itálií Alpské pohoří. Lyžování v Alpách vás jistě uchvátí a budete se sem chtít každý rok vracet.

Tipy na ubytování v Itálii

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše