Lyžování Bormio

Bormio ve zkratce

Nadmořská výška1200 - 3000 m
Celkem sjezdovek50 km
Nejdelší sjezdovka14 km
Počet snowparků:1
Sezóna:25.12.2013 - 14.03.2014
Napojení na:Alta Valtellina
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):40.00 EUR

Hledáte ubytování v Bormio?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Bormio. Přečtěte si náš tip na ubytování v Bormio.

O středisku Bormio

Bormio se řadí mezi nejlepší lyžařská střediska v Itálii. Lyžování v Bormiu si určitě zařadíte na seznam nezapomenutelných zážitků, vždyť městečko se může pyšnit pořádáním mistrovství světa v lyžování v minulosti. Samotné Bormio je poklidné lázeňské městečko, které je známé velmi dlouho historií. Už Římané využívali Bormio pro jeho termální prameny. Těch si můžeme dopřát i dnes díky moderním lázním.

Bormio může nabídnout 30 km upravených sjezdovek pro lyžování. Spokojeni budou především začátečníci a středně zdatní lyžaři. Na profesionály čeká sjezdovka, kterou museli zdolat i účastníci mistrovství světa nebo budou muset vyrazit mimo sjezdovky, případně do nedalekých středisek Santa Caterina a Livigno, které společně s Bormiem tvoří lyžařskou oblast Ala Valtellina. Pro snowboardaře nemůže chybět park, který najdete na adrese www.snowpark.bormio.it . Celkové převýšení v Bormiu se řadí mezi jedno z nejvyšších mezi italskými středisky a z toho plynoucí některé velmi pěkné dlouhé sjezdovky. Při lyžování v Bormiu si tak můžete dopřt třeba 14km dlouhý sjezd.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá20 km
Červená25 km
Černá5 km

Zatím žádné zkušenosti s Bormio. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Bormio:


Lyžování v okolí Bormio:

Livigno
Solden
Stubai
Sella Ronda
Val di Fassa

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše