Lyžování Livigno

Livigno ve zkratce

Nadmořská výška1800 - 3000 m
Celkem sjezdovek110 km
Nejdelší sjezdovka4 km
Počet snowparků:1
Sezóna:28.12.2013 - 21.03.2014
Napojení na:Alta Valtellina
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):43.50 EUR

Hledáte ubytování v Livigno?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Livigno. Přečtěte si náš tip na ubytování v Livigno.

O středisku Livigno

Každoročně se mhoho nejen českých turistů rádo vrací na lyžování do střediska Livigno. Jedním z důvodů může být speciální postavení této oblasti, ležící vysoko v horách na hranici se Švýcarskem. Kvůli horší dostupnosti bylo Livigno už po staletí speciálním územím. To pokračuje i dnes a Livigno, ač jde o běžné italské město je Duty Free územím. Turisté, kteří tráví zimní lyžování v Livignu, tak mohou ušetřit třeba při nákupu alkoholu, cigaret nebo parfémů. Ale nejsou to jen nižší ceny, které lákají lyžaře z celé Evropy. Kvalitní sjezdovky a slunečné počasí charakteristické pro italská střediska v Livignu samozřejmě najdete také.

Samotné Livigno na svém území disponuje 115 km sjezdovek. Komu by se to snad pro týdennní dovolenou zdálo málo, může zakoupit skipas, díky kterému si zalyžuje v celé oblasti Alta Valtellina. Součástí tohoto skipasu je i jeden den lyžování ve vyhlášeném švýcarském středisku St. Moritz. V Livignu můžete lyžovat na obou svazích údolí a najdete zde přibližně stejný počet modrých jako červených sjezdovek. Pro profesionály nechybí několik kilmoterů černé, které vás dostatečně zaměstnají na celý týden. Snowboardisté jistě ocení bezcelní zónu a na své si přijdou i na sjezdovkách nebo se mohou vyřádit ve snowparku.

Jako každý rok je i tento v Livignu období lyžování zdarma. Od 27. listopadu do 24. prosince a od 26. března 2011 do 1. května 2011 můžete v Livigno lyžovat zdarma. Platí pro ubytování ve vybraných hotelích na alepoň čtyři noci v hotelu se snídaní nebo 7 dní v apartmánu.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá25 km
Červená65 km
Černá20 km

Zatím žádné zkušenosti s Livigno. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Livigno:


Lyžování v okolí Livigno:

Bormio
Solden
Stubai
Sella Ronda
Val di Fassa

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše