Lyžování Hintertux

Hintertux ve zkratce

Nadmořská výška1500 - 3250 m
Celkem sjezdovek70 km
Nejdelší sjezdovka12 km
Počet snowparků:1
Sezóna:12.10.2013 - 9.05.2014
Napojení na:Ski-Zillertal3000
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):47.00 EUR

Hledáte ubytování v Hintertux?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Hintertux. Přečtěte si náš tip na ubytování v Hintertux.

O středisku Hintertux

Ledovec Hintertux se může pochlubit jednou z největších ploch pro lyžování na ledovci po celý rok. Samotný Hintertux 72 km sjezdovek, ale středisko je součástí velké lyžařské oblasti Ski-Zillertal3000, takže při dovolené můžete odskočit vyzkoušet i sousední střediska jako je například známý Mayrhofen. Díky vysoké nadmořské výšce 3250 m je nejen zajištěna kvalitní sněhová pokrývka, ale těšit se můžete i na dech beroucí výhledy na okolní vrcholky. Pokud vám jde o dlouhé sjezdovky, při lyžování na Hintertuxu určitě nepohrdnete sjezdem dlouhým 12km. Díky rychlým moderním vlekům s velkou kapacitou se vám stane málokdy, že budete stát delší dobu ve frontě. K tomu přispívá i vysoký standard sjezdovek v celém středisku, takže lyžaři se rovnoměrně rozprostřou po celém ledovci. Sjezdovky jsou v porovnání s ostaními ledovcovými středisky, které bývají spíše plochá, prudší. Lyžaři všech výkoností si zde tak snadno vyberou oblíbenou trasu, včetně pokročilejších. Vždyť je to právě Hinter, který si pro letní trénink vybírají mnohé národní týmy.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá21 km
Červená40 km
Černá9 km

Zatím žádné zkušenosti s Hintertux. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Hintertux:


Další zdroje:

Lyžování v okolí Hintertux:

Solden
Stubai
Sella Ronda
Bormio
Mayrhofen

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše