Lyžování Hochkar

Hochkar ve zkratce

Nadmořská výška1480 - 1808 m
Celkem sjezdovek19 km
Nejdelší sjezdovka2 km
Počet snowparků:1
Sezóna:7.12.2013 - 7.04.2014
Napojení na:-
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):36.00 EUR

Hledáte ubytování v Hochkar?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Hochkar. Přečtěte si náš tip na ubytování v Hochkar.

O středisku Hochkar

Hochkar patří svou rozlohou mezi největší střediska na východě Alp. I když se s délkou sjezdovek 19 km nemůže rovnat velkým střediskům v Tyrolsku, je vyhledávaným místem českých lyžařů zejména díky výhodné poloze. Z Prahy je vzdálené 375 km, z Brna 297 km a z Českých Budějovic jen 200. Z toho důvodu je častou volbou pro víkendové lyžování nebo dokonce jednodenní zájezdy.

Nadmořská výška střediska je od 1480 do 1808 metrů nad mořem a to je společně poměrně častými drsnějšími klimatickými podmínkami dobrá záruka kvalitní sněhové pokrývky od prosince do dubna. V případě potřeby je k dispozici i zasněžovací technika, která dokáže zasněžit dvě třetiny z celkových 60 hektarů plochy sjezdovek.

19 km sjezdovek obsluhuje 9 lanovek s celkovou kapacitou 16000 lidí denně. Na své si v Hochkar přijdou i náročnější lyžaři, i když by převýšení ani ne 400 metrů napovídalo opak. Přesto nabízí 3,5 km černých sjezdovek, na kterých vyrostla řada známých rakouských lyžařů. Největší zastoupení 10 km mají červené sjezdovky a nechybí ani svahy pro lyžaře začátečníky nebo nejmenší děti. Pro snowboardisty nebo lyžaře je připraven snowpark Senonerpark.

Díky nižším cenám skipasů a dobré dstupnosti z Čech je Hochkar jistě dobrou volbou pro víkendovou lyžovačku. Za dvoudenní skipas zaplatí dospělí 61,50 EUR.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá6 km
Červená10 km
Černá3 km

Zatím žádné zkušenosti s Hochkar. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Hochkar:


Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše