Lyžování Kitzbühel

Kitzbühel ve zkratce

Nadmořská výška800 - 2000 m
Celkem sjezdovek168 km
Nejdelší sjezdovka7 km
Počet snowparků:2
Sezóna:22.12.2013 - 1.05.2014
Napojení na:Kitzbüheler Skizirkus
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):47.00 EUR

Hledáte ubytování v Kitzbühel?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Kitzbühel. Přečtěte si náš tip na ubytování v Kitzbühel.

O středisku Kitzbühel

Kitzbuhel je nejslavnější rakouské lyžařské středisko v okolí dříve hornické vesničky Kitzbuhel, jejíž historie se datuje až do 14. století. Atraktivní Kitzbuhel s historickými domy a nádhernými výhledy láká mnoho lyžařů a to se projevuje na cenách ubytování ve městě. Proto je pro nás asi lepší zvolit, některou z okolních vesniček. Střediska jsou propojena lanovkami a všude platí jeden skipas.

Sjezdovky ve středisku Kitzbühel

Hodně lyžařů pasuje Kitzbuhel mezi středisko s nejlepšími podmínkami pro středně zdatné a pokročilé lyžaře. Na 150 km sjezdovek si ale i začátečníci najdou svoji oblíbenou trasu. V Kitzbuhelu najdeme i slavný sjezd ze světového poháru Hahnenkamm, kde závodníci dosahují rychlostí 140 km/h. Oblíbená je i 35 km dlouhá jednodenní trať 'Ski Safari'.

Kitzbuhel je níže položené alpské středisko a lyžuje se v nadmořské výšce od 800 do 2000 m. O dostatečnou sněhovou pokrývku se z kraje sezóny starají stovky sněhových děl. Propojením se sousedními středisky lze Kitzbuhel považovat za jedno z největších středisek, kde síť sjezdovek měří neuvěřitelných 400 km. Nicméně někde jsou nutné přesuny autobusem. Kitzbuhel může samozřejmě nabídnout také snowpark a vynikající podmínky pro jízdu ve volném terénu.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá67 km
Červená79 km
Černá24 km

Zatím žádné zkušenosti s Kitzbühel. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Kitzbühel:


Další zdroje:

Lyžování v okolí Kitzbühel:

Mayrhofen
Kronplatz
Hintertux
Alpbach
Sella Ronda

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše