Lyžování Nassfeld

Nassfeld ve zkratce

Nadmořská výška686 - 2278 m
Celkem sjezdovek110 km
Nejdelší sjezdovka8 km
Počet snowparků:2
Sezóna:22.12.2013 - 29.03.2014
Napojení na:Carinthia
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):43.00 EUR

Hledáte ubytování v Nassfeld?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Nassfeld. Přečtěte si náš tip na ubytování v Nassfeld.

O středisku Nassfeld

Ve výšce 686 – 2 278 metrů nad mořem se v rakouských Alpách nachází vynikající místo, jehož existenci by rozhodně byla škoda opomenout při vybírání zimní dovolené. Středisko Nassfeld, o kterém je řeč, nabízí nejen úžasné lyžování, ale také nádherné počasí a pohostinnost v malebném prostředí, což je typické pro rakouské Alpy. Lyžování v Nassfeld je ideální jak pro zkušené sportovce, tak pro naprosté začátečníky. Každý si zde najde to své. Pokud jste zatím nabyli dojmu, že jde o nějaké Bohem zapomenuté místo, ani se nemůžete více mýlit. Nassfeld je jedním z nejmodernějších areálů v Rakousku a může se pochlubit také nejdelší kabinovou lanovkou v celých alpách, kterou se můžete svést 7,6 km. Vynikající podmínky se zde nabízejí také pro snowboardisty a pro běžkaře.

Celkově můžete při lyžování v Nassfeld využívat 29 vleků a lanovek a 9 kabinových lanovek s neuvěřitelnou kapacitou, která zajišťuje, že nikdy nebudete čekat. Sjezdovek a tratí je zde na 110 kilometrů, a to už je pořádné číslo. Nejvíce z toho – cca 60 km – zabírají sjezdovky střední obtížnosti, o zbytek se zhruba rovným dílem dělí tratě velmi obtížné a lehké. Sjezdovka Carnia je v tomto středisku nejdelší ze všech a díky osvětlení vám zaručuje možnost lyžování do pozdních hodin, je dokonce jednou z nejdéle osvětlených evropských sjezdovek. Sezóna v tomto středisku probíhá od prosince do dubna a bohatá nadílka sněhu je téměř jistotou.

Pokud neholdujete klasickému sjezdovému lyžování, nebo budete chtít dovolenou nějak obohatit. Budete mít v Nassfeld nekonečné množství možností. Od parků pro snowboardisty přes běžkařské tratě až po možnost bruslení na největší přírodní ploše v Evropě, kterou je zamrzlé jezero Weissensee.

Co se týče ubytování v Nassfeld, možností je víc než dost. Můžete si zvolit z množství penzionů a hotelů, nebo využít apartmány. Lyžařské zájezdy do Nassfeld navíc nepatří zdaleka k těm nejdražším v Alpách.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá30 km
Červená70 km
Černá10 km

1. Michal Vanek k Nassfeld

Byli jsme v tomto stredisku minuly rok a bylo to tam super.

02.12.2010 08:40

Vaše zkušenosti s Nassfeld:


Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše