Lyžování Solden

Solden ve zkratce

Nadmořská výška1350 - 3340 m
Celkem sjezdovek150 km
Nejdelší sjezdovka15 km
Počet snowparků:1
Sezóna:16.11.2013 - 12.04.2014
Napojení na:-
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):48.00 EUR

Hledáte ubytování v Solden?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Solden. Přečtěte si náš tip na ubytování v Solden.

O středisku Solden

Solden je dějištěm světového poháru, má dva ledovce a tři vrcholy přesahující 3000 metrů obsluhované gondolami. To hovoří o kvalitě lyžařského střediska Solden za své. Lyžování v Solden si budete moci užít na 150 km upravených tratích. Z toho 37 km najdeme na ledovcích Rettenbach a Tiefenbach. Ledovce jsou zárukou sněhu i na okrajích sezóny a tak se Solden stal jednou z destinací nedočkavých lyžařů. I bez ledovců je Solden střediskem, kde nás nedostatek sněhu většinou netrápí. Celkově vysoká nadmořská výška oblasti od 1350 do 3340 metrů a 67% všech sjezdovek zajištěných sněžnými děly napovídá, že o sníh není nouze.

Celkově jsou svahy určeny pro středně zdatné lyžaře, ale i experti si přijdou na své. Vždyť v Solden se koncem října zahajuje světový pohár v alpském lyžování. Kdo rád zamíří i momo sjezdovky, ten zavítá na horu Gaislachkog. Během jednoho dne můžete navštívit všechny tři nejvyšší vrcholy přesahující výšku 3000 m. Z tamních vyhlídek si pak můžete užívat nekonečná panoramata zasněžených Dolomit.

Většina lanovek v Solden jsou sedačkové nebo gondoly. Procentuálně vzato z celkového počtu vleků se Solden řadí mezi ty s největším zastoupením právě gondol a sedaček. Celková kapacita je 70000 osob za hodinu.

Pokud po celodenním lyžování zbyde energie na večerní radovánky, pak jste v Solden správně. Řadí se mezi ty živější z rakouských středisek a ve městě najdete několik barů a klubů.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá69 km
Červená51 km
Černá28 km

Zatím žádné zkušenosti s Solden. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Solden:


Lyžování v okolí Solden:

Bormio
Sella Ronda
Val di Fassa
Livigno
Stubai

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše