Lyžování Stubai

Stubai ve zkratce

Nadmořská výška1750 - 3200 m
Celkem sjezdovek50 km
Nejdelší sjezdovka10 km
Počet snowparků:1
Sezóna:12.10.2013 - 3.05.2014
Napojení na:-
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):42.00 EUR

Hledáte ubytování v Stubai?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Stubai. Přečtěte si náš tip na ubytování v Stubai.

O středisku Stubai

Ledovec Stubai se řadí mezi největší rakouské ledovce. Stubai leží asi 25 km jižně od Innsbrucku na konci Stubaiského údolí, za jehož průjezd musíte zaplatit přibližně 2 eura. Lyžování na Stubai si lze užívat dlouho sezónu, začínající obvykle v říjnu a končící v červnu. Brzké podzimní lyžování v Alpách si zde na širokých a upravených sjezdovkách užijí lyžaři všech výkonností. Nejnižší bod střediska je ve výšce 1750m a nejvýšše vás lanovka vyveze do úctyhodných 3200m. Jízdy mimo sjezdovky si na Stubai moc neužijete, přesto zde najdete několik kratších pěkných sjezdů pod lanovkami. Nejdelší sjezdovka měří 10 km a vede z ledovce až k parkovišti. Ta z kraje sezóny nebývá sjízdná, neboť v nižších částech ještě není sníh. Nejrušnější bývá přelom listopadu a prosince a v tomto období se může stát, že si občas budete muset vystát frontu. Tu nejdelší pak asi na cestě z ledovce po skončení lyžování, pokud se nevydáte dolů včas.

Nevýhodou je poměrně vzdálené parkoviště od vesnic Neustift a Fulpmes, kde je máte jedinou možnost sehnat ubytování při lyžování na Stubaii. Pokud nechcete platit za drahý hotel hned na parkovišti u lanovky. Bližší Neustift je klidná vesnička s mnoha možnostmi ubytování v apartmánech nebo hotelích a sehnat zde ubytování by alespoň na začátku a konci sezóny neměl být větší problém.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá20 km
Červená20 km
Černá10 km

Zatím žádné zkušenosti s Stubai. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Stubai:


Další zdroje:

Lyžování v okolí Stubai:

Solden
Hintertux
Sella Ronda
Bormio
Mayrhofen

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše