Lyžování Zell am See Kaprun

Zell am See Kaprun ve zkratce

Nadmořská výška2271 - 3029 m
Celkem sjezdovek138 km
Nejdelší sjezdovka6 km
Počet snowparků:1
Sezóna:22.12.2013 - 27.04.2014
Napojení na:Europa Sport Region
Cena skipasu (1 denní dospělí, hlavní sezóna):46.00 EUR

Hledáte ubytování v Zell am See Kaprun?

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit tento způsob rezervace ubytování v Zell am See Kaprun. Přečtěte si náš tip na ubytování v Zell am See Kaprun.

O středisku Zell am See Kaprun

Kaprun je ledovcové středisko v Rakousku nedaleko známého Zell am See. Společně s ním poskytuje lyžařům na 130 km sjezdovek, na které mají přístup na jednotný skipas. Lyžování na ledovci Kitzsteinhorn je možné během celého roku. Celkově vysoká nadmořská výška sjezdovek i nad 2500m je zárukou dobrých sněhových podmínek pro lyžování na Kaprunu. Nižší části areálu jsou při horších sněhových podmínkch obslouženy 200 sněhovými děly. Díky přepravní kapacitě 35 500 lyžařů za hodinu je čekací doba minimální.

Sjezdovky ve středisku Zell am See Kaprun

Lyžaři mají v hlavní sezóně na výběr mezi třemi středisky, mezi kterými jezdí každých 15 minut skibusy. Menší středisko Maiskogel nejblíže Kaprunu nabízí převážně jednoduché modré sjezdovky ideální pro malé děti. Oproti tomu ledovec může nabídnout strmější svahy se sítí více než 20 vleků a lanovek. Nejvyšší vyveze lyžaře až do výšky 3029 m. K ledovci je to asi 10km od městečka Kaprun.

Kaprun patří mezi jednu z hlavních destinací pro jezdění na snowboardu. Pod nejvyšším vrcholkem se nachází velký snowpark. V létě zde trénují i profesionální jezdci na snowboardu. V zimě nabízí okolí Kaprunu a Zell am See vynikající podmínky pro freeride.

Co dělat po lyžování

V malé městečku Kaprun si po lyžování můžeme zaplavat nebo navštívit některý z barů a restaurací. Mnohem větší možnosti pro noční život však najdete spíše v nedalekém Zell am See.

Rozdělení sjezdovek podle km

Děti0 km
Modrá52 km
Červená69 km
Černá16 km

Zatím žádné zkušenosti s Zell am See Kaprun. Buďte první.

Vaše zkušenosti s Zell am See Kaprun:


Další zdroje:

Lyžování v okolí Zell am See Kaprun:

Mayrhofen
Kronplatz
Hintertux
Alpbach
Sella Ronda

Vloženo nové středisko:

Jaké jsou podmínky pro lyžování nebo snowboard ve středisku Solden v Rakousku?

Poslední článek ze světa lyžování:

Kam na lyžování v listopadu

Listopad je tu. Kam vyrazit na víkend za sněhem? V Rakousku je nyní otevřeno 8 ledovcových oblastí a taky jedno neledovcové středisko Schladming. Chystáte-li se tedy na lyžování v listopadu máte z čeho vybírat. Nicm...

NaSněhu.cz - informace o lyžování a snowboardu v Alpách na rok 2011 a 2012 Doporučujeme Ubytování Krkonoše